Spotkanie online z Waldemarem Cichoniem

Kolaz Cichon

Dnia 1.12.2021r. w naszej szkole uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem. Dzieci mogły wysłuchać opowieści pisarza za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.  Autor książek dla dzieci podzielił się z uczniami swoją pasją do pisania, zachęcał do twórczości literackiej, czytania książek, przeczytał na wizji jedną z opowieści o kocie psotniku oraz odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez uczniów (m.in. dlaczego kot nazywa się Cukierek, kiedy napisał pierwszą książkę oraz skąd czerpie inspiracje do tworzenia opowieści). Okazało się, że książki o Cukierku powstawały niejako przez przypadek, ponieważ autor szukał sposobu, by nakłonić do czytania starszego syna, Marcela. Pomyślał, że chłopiec chętnie przeczyta opowieść o sobie i swoim ukochanym kocie. Przygody Cukierka i jego rodziny są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Jedną z niespodzianek, która autor przygotował dla uczniów było pokazanie głównego bohatera książek – Cukierka, nie zabrakło też drugiej bohaterki opowiadań – kotki Tradycji, która również na chwilę pojawiła się na ekranie. Chętni uczniowie otrzymają od autora wybraną przez siebie książkę wraz z autografem i dedykacją. Dodatkowo dzięki uprzejmości autora szkolna biblioteka szkolna została wyposażona w nowe części przygód kota Cukierka. Po więcej przygód kota Cukierka zapraszamy do biblioteki.