Pomoc dla Ukrainy !!!

uk

Szanowni Państwo,

W Szkole Podstawowej nr 3 w Ząbkach będzie zorganizowany punkt zbiórki dla ofiar wojny i uchodźców z Ukrainy. W niedzielę 27 lutego 2022 r. od godziny 14.00 można przynosić rzeczy w ramach wsparcia i pomocy. Poniżej zamieszczamy komunikat Miasta Ząbki z szczegółową informacją dotyczącą zbiórki.

Miasto Ząbki rozpoczyna zbiórkę dla ofiar wojny i uchodźców z Ukrainy. Jak pomóc?

Miasto Ząbki we współpracy ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej organizuje zbiórkę dla punktu recepcyjnego w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ciesielczuka 2, 22-500 Hrubieszów. 

Niniejsze Centrum jest pierwszym punktem pomocy i obsługuje 2 przejścia graniczne w Zosinie i Dołchobyczynie. 

Prosimy o dostarczanie produktów i sprzętu do ząbkowskich szkół i UM Ząbki. Są to rzeczy bardzo pilnie potrzebne na miejscu w Centrum: 

1. Łóżka polowe minimum 50 sztuk 

2. Koc 150 sztuk 

3. Ręczniki 500 sztuk 

4. Środki czystości i higieny osobistej 

5. Pampersy 

6. Przwijaki dla dzieci – 5 sztuk 

7. Wanienki dla dzieci – 5 sztuk 

8. Pakiet startowy- artykuły spożywcze (mała woda, soczki, różnego rodzaju konserwy) 

9. Termosy – 500 sztuk 

10. Słoiczki dla dzieci do 2 roku życia.