OPATRUNEK NA RATUNEK

W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Dlatego w naszej szkole odbędzie się akcja fundacji Redemtoris Missio. Przyda się każdy bandaż, gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, chusteczki higieniczne, rękawiczki gumowe, wata, a nawet igły i strzykawki. Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.

Dary będą zbierane podczas długich przerw przy wejściu do szkoły w dniach: 23.03 – 28.03 (piątek-środa) przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas.