Matematyczny kalendarz adwentowy.

kaladwente

Drodzy Uczniowie!

Wielkimi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, więc już w tym klimacie stworzyłyśmy dla Was Matematyczny Kalendarz Adwentowy.

Zabawa polega na tym, że codziennie od 2 grudnia do 19 grudnia będziemy przyklejać do choinki karteczki z zadaniami w postaci kodu QR. Na każdy dzień oczekiwania na Święta przypada jedno zadanie. Tablica z choinką znajdować się będzie w pobliżu pokoju nauczycielskiego i tylko tam będzie można używać telefonu aby za pomocą skanera do kodów QR rozszyfrować zadanie. Zadania będą również umieszczane codziennie na stronie internetowej szkoły.

Zadaniem Waszym jest sporządzenie własnego kalendarza adwentowego, umieszczając w nim rozwiązania zadań matematycznych. Każde rozwiązanie zadania wykonujecie na osobnej kartce. Mile widziane będą też elementy świąteczno-matematyczne.

Życzymy miłej zabawy

Termin oddania prac: 20 grudnia 2019r.

Prosimy o oddawanie prac do swoich nauczycieli matematyki.

Wszystkie kalendarze adwentowe z poprawnymi rozwiązaniami będą ocenione a najciekawsze nagrodzone.

nauczyciele matematyki

Monika Kubacka-Żurek i Edyta Stepuch