Konkurs “Każdy z nas jest dziełem sztuki” 

Tekst akapitu page

Koło filmowe zachęca do wzięcia udziału w konkursie “Każdy z nas jest dziełem sztuki”. Konkurs dedykowany jest klasom IV-VIII. Konkurs polega na wybraniu obrazu z dowolnej epoki. Następnie należy się wystylizować tak, jak na obrazie, potem nagrać filmik, w którym w swoich stylizacjach wychodzicie z obrazu i opowiadacie o nim w języku polskim lub języku angielskim. Filmik powinien trwać około minuty. Prace należy przesyłać do 27.03.2024 na maila Pani Martyny Opłotnej (Martyna.Oplotna@sp3zabki.pl) lub Pani Anny Kielan (Anna.Dabkowska@sp3zabki.pl). Wyniki konkursu ogłosimy 04.04. 2024 r. 

Cele konkursu: 

  1. Zapoznanie uczniów z malarstwem różnych epok. 
  1. Uwrażliwienie młodzieży na sztukę. 
  1. Rozwijanie zainteresowań uczniów. 
  1. Zachęcenie do twórczej aktywności pozalekcyjnej. 
  1. Rozwijanie i tworzenie wypowiedzi w języku polskim i w języku angielskim. 

Kryteria oceny: 

  1. Kreatywność 
  1. Poprawność wypowiedzi 
  1. Montaż filmu 

Wszyscy uczniowie, biorący udział w konkursie, zostaną nagrodzeni pochwałami oraz oceną celującą za aktywność z języka polskiego lub języka angielskiego.