Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja 

We wtorek 30 kwietnia 2024 roku odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Podczas akademii uczniowie przedstawili historię jej powstania. Na szkolnej scenie nie zabrakło twórców Konstytucji 3 maja wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim na czele, który zaprzysiągł konstytucję. Uczniowie starali się podkreślić, jak ważna jest znajomość historii swojego kraju, w myśl słów Jana Pawła II: “Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”. Próbowali odpowiedzieć na pytania, czym aktualnie dla nas są hasła takie jak: Wolność, Naród, Ojczyzna. 

Pani Dyrektor, Pani Ewa Kacprzak zaapelowała do zgromadzonych, aby zastanowić się nad istotą tego dnia w życiu każdego Polaka, a także nieustannie doceniać wolność i niezależność naszego kraju. 

Pani Dyrektor podziękowała również uczniom klas: 6F, 4K, 5A za przedstawienie tej lekcji historii, a Pani Agnieszce Janickiej, Pani Justynie Kulczyckiej, Pani Annie Kielan oraz Panu Pawłowi Jedlińskiemu za przygotowanie szkolnej akademii.